1 března, 2021 Od golftimecz Off

Digitální UV tisk

Jako další způsob potisku využíváme vlastní digitální UV tiskárnu pro potisk různých menších předmětů. Ta dokáže předměty potisknout jakoukoli fotografií nebo obrázkem a to v plných barvách (CMYK). Lze dokonce překonávat i menší nerovnosti a zaoblení předmětu, což je typické např. právě pro golfové míčky. Tiskárna ovšem umí na rovné plochy předmětů tisknout obrázky s vysokým rozlišením až do velikosti 305 x 280 mm.

Potisk touto technologií je odolný ihned po vytvoření, neboť je na konci procesu vytvrzen UV světlem. Omezením je rozměr předmětu (respektive tisknutelná plocha).

Hlavním využitím UV tiskárny je v našem případě znovu potisk golfových a minigolfových míčů – TISKNEME I NA POČKÁNÍ!  Využíváme ho ale i potisk týček, mrkovátek, vypichovátek, dokonce i na malé zakázky vánočních ozdob, papírových pivních tácků, plastových krabiček, plexiskla, minigolfových či pingpongových míčků atd.

U silně mechanicky namáhaných předmětů, jako jsou golfové míče, nemůžeme zaručit tak vysokou odolnost, jako u tampónového tisku. Navíc každý typ míče může mít od výrobce jinou vrstvu laku, proto se odolnost velice liší i mezi značkami a jednotlivými typy.